Zgodilo se je, da je pričela puščati strešna kritina na določenim mestom blizu dimnika. Poklicali smo krovca, ki je pregledal streho in zagotovil, da je naša strešna kritina še v dobrem stanju.
Napaka je bila v zaključku pri dimniku že pred časom in se je sedaj pač pokazala, ker so bili zelo močni nalivi. To napako je odpravil. Naša kritina je opečna iz glinenih strešnikov, kar je najbolj pogosteje pri nas. Imajo dolgo življenjsko dobo, odporna je proti ognju in vplivom UV žarkom in ima dobro zvočno izolacijo. Ker imamo v planu namestit sončno elektrarno na streho smo povprašali, če bi bila ta kritina še primerna. Res je , da ima naša kritina dolgo življenjsko dobo je pa res, da je že kar nekaj let na strehi izpostavljena vsem vremenskim razmeram. Za streho na kateri je nameščena sončna elektrarna je pomembno, da je kritina primerna za montažo solarnih panelov in da ima dolgo življenjsko dobo, kot solarni paneli. Če je opečna kritina, ki je tudi primerna za elektrarno, je montaža malo zahtevnejša, saj je potrebno vrtati v strešnike, kar bi lahko povzročilo puščanje strehe v kolikor bi bilo slabo narejeno.
Ta kritina je tudi težja in mora biti močna konstrukcija. Pri sosedih se je zelo obnesla ravna streha, saj je bila montaže solarnih panelov hitra in enostavna brez vrtanja. Edino, kar je lahko slabo je, da tej nosilci, ki so jih morali namestiti, da so se paneli nagnili k soncu, nimajo tako dolge življenjske dobe kot paneli sami. Baje, da je najboljša izbira pri postavljanju panelov strešna kritina iz pločevine. Kot prvo ima najdaljšo življenjsko dobo več kot petdeset let, je lahka, nanjo se nameščajo paneli brez potrebe po vrtanju, odbija se svetloba in toplota kar zmanjšuje segrevanje hiše. Začetna investicija je dražja, vendar pa po tem ne zahteva večjih stroškov vzdrževanja.
Po vsej verjetnosti bomo zamenjali našo opečno kritino za kovinsko oz. iz pločevine, ki se mi zdi najbolj primerna.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.